Co to właściwie jest miesiączka?

Co to jest miesiączka?

Miesiączka to kobiece miesięczne krwawienie. Kiedy miesiączka, organizm rzuca błony śluzowej macicy. Krew menstruacyjna wypływa z macicy przez mały otwór w szyjce macicy i przechodzi z organizmu przez pochwy (patrz sposób cykl menstruacyjny działa poniżej). Większość miesiączki trwa od 3 do 5 dni.

Co to jest cykl menstruacyjny?

Gdy okresy (miesiączki) przychodzą regularnie, to nazywa się cykl miesiączkowy. Mając regularne cykle miesiączkowe jest znakiem, że ważne części ciała pracują normalnie. Cykl menstruacyjny dostarcza ważnych związków chemicznych na ciało, zwanych hormonów, aby utrzymać dobry stan zdrowia. Przygotowuje on również swoje ciało w ciąży co miesiąc. Cykl jest liczony od pierwszego dnia 1 okresu w pierwszym dniu następnego okresu, pomocny może okazać się poradnik jak przyspieszyć okres. Przeciętny cykl menstruacyjny jest 28 dzień długi. Cykle mogą wynosić od 21 do 35 dni u dorosłych i od 21 do 45 dni w nastolatków.
Wzrost i spadek poziomu hormonów w miesiącu kontrolować cykl menstruacyjny.

Co dzieje się podczas cyklu miesiączkowego?

W pierwszej połowie cyklu, poziom estrogenu (zwanej dalej „żeński hormon”) zaczynają rosnąć. Estrogen odgrywa ważną rolę w utrzymaniu was zdrowe, zwłaszcza pomaga budować mocne kości i pomóc zachować je silna, jak się starzeć. Estrogen powoduje przyspieszanie miesiączki oraz także wyściółki macicy (macicy) rosnąć i gęstnieć. Ten wyściółki macicy jest miejscem, które odżywiają embrion jeśli dojdzie do zapłodnienia. W tym samym czasie błony śluzowej macicy rośnie, jajka lub komórki jajowej, w jednym z jajników rozpoczyna się starsze. W około 14 dniu średniego cyklu 28-dniowego jaja pozostawia jajnika. To się nazywa owulacji.

Po opuszczeniu jaj jajnika, że ​​przemieszcza się w jajowodzie do macicy. poziom hormonów wzrasta i pomoc w przygotowaniu macicy do ciąży. Kobieta jest najbardziej prawdopodobne, aby zajść w ciążę w ciągu 3 dni przed lub w dniu owulacji. Pamiętaj, kobiet z cyklami, które są krótsze lub dłuższe niż średnia może owulacja przed lub po dniu 14. Jak przyspieszyć okres – to pytanie męczy zapewne większość kobiet chodzących na Ziemi.

Kobieta zajdzie w ciążę, jeśli jajko jest zapłodnione przez plemnik mężczyzny i przywiązuje do ściany macicy. Jeżeli komórka jajowa nie zostanie zapłodniona, to rozpadają. Następnie poziom hormonu spadnie, a zagęszczony błony śluzowej macicy jest rzucić w trakcie miesiączki.

Jaka jest typowa miesiączka?

Podczas okresu rzucić zagęszczonej macicy i dodatkową krwi przez pochwę. Twój okres ten nie może być taka sama w każdym miesiącu. Może to również być inny niż czas innych kobiecych. Okresy może być lekki, umiarkowany lub ciężki pod względem ile krwi wychodzi z pochwy. Jak przyspieszyć miesiączkę? To się nazywa krwawienia miesiączkowe. Długość tego okresu jest również zróżnicowana. Większość okres trwa od 3 do 5 dni. Jednak, w czasie od 2 do 7 dni jest normalny.

W ciągu pierwszych kilku lat zaczyna się po menstruacji, dłuższe cykle są wspólne. Cykl Kobiecy tendencję do skrócenia i stają się bardziej regularne z wiekiem. Większość czasu, okres będzie w zakresie 21 do 35 dni od siebie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s